Dzieciątko Jezus wysłuchało mojej modlitwy

Jako młode małżeństwo bardzo pragnęliśmy potomstwa. Niestety, mimo różnych medycznych starań dzieciątko nie pojawiało się. Nadzieja powoli wygasała, a mnie jako kobiecie serce krwawiło, kiedy dowiadywałam się o kolejnych szczęśliwych narodzinach wśród bliskich mi osób.

Pewnego dnia w gąszczu różnych informacji przeczytałam, że jest takie miejsce w Krakowie, mały kościółek przy ul. Poselskiej, gdzie kobiety od wieków modlą się o dar macierzyństwa, prosząc o wstawiennictwo Dzieciątko Jezus Koletańskie. W związku z tym pewnej soboty i ja wybrałam się w to miejsce, by przekroczyć próg kościoła sióstr bernardynek, i zaczęłam się żarliwie modlić. Prosiłam, by Pan uchylił nam drzwi do szczęśliwego rodzicielstwa. Potem już w każde sobotnie przedpołudnie, samotnie, w ciszy i skupieniu, modliłam się przed figurką Dzieciątka, a w niedzielę wraz z mężem uczestniczyliśmy we mszy świętej. Wierzyłam i… wiedziałam, patrząc w małe oczęta Dzieciątka, że Bóg otworzy nam wreszcie drzwi… i nie zawiodłam się. Po kilku miesiącach nadeszła szczęśliwa nowina i… wtedy zaczęłam się modlić jeszcze gorliwiej, dziękując i prosząc zarazem o szczęśliwą ciążę, opiekę Matki Bożej i zdrowie dla owocu naszej miłości.

Dziś Wiktoria jest już z nami. W podziękowaniu chcemy z mężem podać ją do chrztu w kościele św. Józefa (u sióstr bernardynek). Nasza córeczka jest darem od Boga, tak jak darem jest każdy dzień, który możemy przeżywać, wierząc w to, że z Nim wszystko się uda. On nigdy nie odmawia proszącym…

Sylwia z Krakowa

 

Modlitwa o dary Dzieciątka Jezus

Chryste przychodzący na świat w postaci małego Dzieciątka, przynieś ze sobą:
smutnym – radość,
chorym – zdrowie,
więźniom – wolność,
powaśnionym – zgodę,
grzesznikom – pokój sumienia,
głodnym – pożywienie,
wykorzystywanym – sprawiedliwość,
sierotom – miłość rodzicielską,
samotnym – przyjazne serce,
rodzicom – wdzięczność dzieci,
zmarłym – wieczny pokój,
Polsce – błogosławieństwo, pokój i dobro wszelakie,
a mnie – to, o czym wiesz, że jest mi najbardziej potrzebne.


Polecamy:

                    

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *