Krótka medytacja w chwilach mroku

Dzięki litości serdecznej Boga naszego (…) z wysoka Wschodzące Słońce nas nawiedzi, by zajaśnieć tym, co w mroku i cieniu śmierci mieszkają, aby nasze kroki zwrócić na drogę pokoju (Łk 1,78 – 79)

Pokój Boży może zajaśnieć nawet w najbardziej ponurych okolicznościach, nawet wtedy, kiedy wpatrujemy się w mrok i cień śmierci. Nagle zalewa nas światło, które przedziera się przez mrok jak „słońce z wysoka”. Dzięki „litości serdecznej Boga naszego” nasze sparaliżowane lękiem stopy znowu odzyskują sprawność i poruszają się zwinnie „po drodze pokoju”. Potężna moc ciemności i śmierci ustępuje pokojowi, który wnosi Boże światło.

Przypomnij sobie takie chwile, kiedy tonęłaś w ciemności i żyłaś w cieniu pewnego rodzaju śmierci. Czy doświadczyłaś wtedy serdecznej litości Boga? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Przypomnij to sobie i przeżyj na nowo w swojej wyobraźni, poczuj światło świtu przedzierające się przez mrok.

Jeżeli obecnie odczuwasz ciemność lub zagrożenie jakimś rodzajem śmierci, wyobraź sobie, że ogarnia cię światło wschodzącego słońca i przyzywaj Bożej obietnicy Jego serdecznej litości.

Jeżeli nigdy nie doświadczyłaś takiej ciemności lub śmierci, podziękuj Bogu za Jego serdeczną litość, która jest obecna w twoim życiu.

Virginia Ann Froehle RSM


Polecamy:

75621     73011     74083     dasz-rade-front     75051

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *